تکنولوژی ویپ (VoIP) چیست؟

 

کلمه VoIP مختصر عبارت Voice over Internet Protocol  می باشد.تکنولوژی ویپ به شما این امکان را می دهد تا تماس های صوتی و تصویری خودتان را بر بستر شبکه ها انجام دهید. برخی از سرویس های ویپ به شما فقط امکان برقراری تماس با افرادی را می دهد که در سرویس مشابهی با شما در حال کار باشد. برخی دیگر به شما امکان تماس با هرشخصی در هر شبکه ای (شبکه داخلی،شبکه خارجی،موبایل و شماره های بین المللی) را می دهند.

همچنین شما می توانید با استفاده از مبدل های ویپ، سیستم تلفنی سابق خود را به سرویس های ویپ نیز متصل کرده و از آن استفاده نمایید.

تکنولوژی ویپ بهترین و مقرون به صرفه ترین راه برای ارتباطات شرکت ها،سازمان ها و کسب کارها می باشد.بهره گیری از اینترنت یا شبکه های پر سرعت برای تماس،قابلیت ها و امکاناتی به ما ارائه خواهد داد که برای تلفن های سنتی سابق قابل دسترسی نیست.

این تکنولوژی میتواند باعث کاهش هزینه تماس های فاصله دور و همچنین بین المللی شود.

 

مزایای قابل توجه استفاده از تکنولوژی ویپ در مشاغل مختلف:

 

  • مقرون به صرفه بودن

تلفن های VoIP از شبکه رایانه ی فعلی شما استفاده می کنند.باعث جلوگیری از هزینه های زیرساخت مربوط به خرید، راه اندازی و نگهداری سیستم های ارتباط صوتی جداگانه می شود. سیستم های تلفنی VoIP بدون نیاز به خرید سخت افزارهای گران قیمت،بیشترین امکانات را ارائه می دهد.

VoIP باعث می شود تا هزینه های صورتحساب تلفن و هزینه های متفرقه و غیر قابل پیش بینی را به طور چشمگیری کاهش یابد. همچنین هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات از قبیل تلفن ها،دستگاه های فکس و … به حداقل برسد. در نتیجه هزینه های عملیاتی مربوط به سیستم های تلفنی سنتی کاهش می یابد.

 

  • تداوم در ارتباط

سیستم های تلفنی VoIP خدمات را بصورت مداوم و پایدار ارائه میکند. با وجود مشکلات قطعی شبکه برق یا دیگر خدمات همچنان عملیاتی خواهد بود.اگر در کسب و کار شما بنابر هر دلیلی امکان استفاده از سرویس وجود نداشت تمامی ارتباطات و تجهیراتی که سیستم تلفنی VoIP به مکان یا سرویس دیگری منتقل میشود.همچنین میتوانید در سیستم های تلفنی VoIP هزینه های قابل پیش بینی را استخراج و با استفاده از آنها می توانیم ویژگی ها و امکانات تکنولوژی ویپ استفاده کرد.

 

  • ثبات

استفاده از راه حال های VoIP مبتنی بر تکنولوژی ابر میتواند باعث ایجاد ثبات در ارتباطات تجاری شما شود. همچنین میتوانید با استفاده از سیستم VoIP سیستم ایمیل را با سیستم تلفن ادغام کرد. با این راهکار می توانید پیغام های صوتی را در ایمیل ها استفاده نمایند. لازم به ذکر است با ارتباط با سیستم های دیگر میتوان راهکار ها و امکانات متنوعی بدست آورد.

 

  • مرکزیت

سیستم تلفنی مبتنی بر Cloud به شما امکان می دهد تا کسب و کار خود را به راحتی به یک سیستم مرکزی متصل کنید. صرف نظر از اینکه شما چند دفتر دارید، و یا چه تعداد مشتری در خارج از کشور دارید ، همه با هم در ارتباط هستند.

ارسال اطلاعات در بستر Voip چگونه صورت می گیرد؟

اولا باید دانست که این انتقال در بستر اینترنت صورت می گیرد و اما شیوه انتقال : به صورت سیگنال های آنالوگی است که به داده های دیجیتالی تبدیل می شود و در بستر اینترنت ارسال می شود و به این شکل ارتباط صوتی و تصویری برقرار می شود.
ارسال اطلاعات دیجیتال در بستر voip ، اول بسته بندی می شود و پس از آن، در قالب بسته های ip بر بستر شبکه سوئیچ می شود و ارسال صورت می گیرد. بنابراین شبکه مدار سوئیچینگ، کارایی ای نخواهد داشت. از این جهت است که مدیریت منابع باید با دقت بالایی صورت گیرد.

 

خرید و راه اندازی ویپ voip

برای خرید وراه اندازی ویپ می توانید با کارشناسان مجرب تیم جوین تک در تماس02166121471  باشید. شرکت جوین تک با سابقه ی بیش از دو دهه در زمینه فروش تجهیزات امنیت شبکه و ذخیره سازی و راه اندازی ویپ تمامی محصولات خود را به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهد.