SD_WAN چیست؟و چه کاربردهایی دارد؟

SD_WAN چیست؟ یک شبکه کامپیوتری مجازی شده است که امکان انتقال امن داده ها را ازطریق LTE، اینترنت، MPLS، و اتصال امن را برای کاربران خود در شرکت ها فراهم میکند. SDWAN به عنوان یک کنترلر متمرکز برای هدایت هوشمند ترافیک در سطح WAN است. این روش سرعت عملکرد برنامه ها را افزایش می دهد که باعث بالارفتن بهره وری در کسب و کار و کاهش هزینه های فناوری اطلاعات می شود.

شبکه های WAN سنتی به هیچ عنوان برای زیر ساخت های ابری ساخته نشده اند.

SD_WAN چگونه عمل می کند؟

شرکت های ابری می توانند کیفیت بالایی در تجربه کاربران یا QOE می شوند ، و همچنین می تواند به صورت هوشمندانه در شناسایی برنامه ها یک مسیر آگاهانه برای برنامه در WAN فراهم کند.

امنیت شبکه

به استفاده از SD_WAN در شرکت می توان سطح امنیت رابالا برده و در مقابل تهدیدات محافظت نماید.

چراا از SD_WAN استفاده می کنیم: از آنجایی که امروزه شرکت ها از سرویس های مبتنی بر ابر استفاده می کنند و در نرم افزار به عنوان Saas مشترک می شوند این در حالی است که کاربران سنتی برای دسترسی به برنامه ها به مرکز داده شرکتی متصل می شوند.

به طور کلیSD_WAN یک شبکه گسترده بر مبنای نرم افزار است ، به این دلیل مورد توجه کارشناسان آی تی قرار گرفته است ،  که با هدف راحت نمودن امور مربوط به شبکه های شعب مختلف سازمان ها و ارائه WAN استفاده می شود. و امکان اتصال کاربران از طریق اینترنت به برنامه ها از هر نقطه ای را فراهم می کند.

 

SD_WAN در سازمان ها

SD_WAN به سازمان ها امکان هدایت ترافیک شبکه به نقاط دور دست و شعب مختلف را می دهد،  و قابلیت های پیشرفته تری برای نظارت و مدیریت ترافیک شبکه   فراهم کرده است ، این امر موجب کاهش هزینه های شبکه می شود ،  همچنین می تواند ترافیک شبکه را اندازه گیری نموده ، و بهترین مسیر را در لحظه انتخاب نماید.

تمام سازمان ها می توانند از طریق SD_WAN تمام شعب را به یک شبکه مرکزی در فضای ابری به یکدیگر مرتبط نماید و در نتیجه انعطاف پذیری بیشتری حواهند داشت.

کاربرد SD_WAN در فورتی گیت

فورتی گیت به عنوان یک محصول امنیتی  شرکت فورتینت و به عنوان یک راه حل سریع و امن  ، که موجب حفاظت از تهدیدات سایبری ،  با استفاده از یک شتاب دهنده است ، که می توان گفت یک راه حل مقرون به صرفه و ساده می باشد.

چرا از SD_WAN استفاده می شود

بهینه سازی در نیروی کار ترکیبی

 • امکان ساده سازی امنیت از طریق یکپارچه کردن همه از طریق WLAN ,LAN,5G,4G,NAC به صورت مرکزی مدیریت می شوند و امکان مقیاس پذیری در هزاران سایت را دارند.
 • انتقال و امنیت شما می توانید از طریق یک سیستم عامل،عملیات انتقال و تغییر امنیت را انجام داده و همچنین می توانید کنسول مدیریتی ،مسیریابی پیشرفته در برابر حملات دیجیتالی پوشش دهید.
 • قابلیت تجزیه و تحلیل ،گزارش دهی و عملکرد خودکار در محیط های بزرگ را فراهم کرده است.
 • امکان تجربه کاری قابل اطمینان از طریق مسیر یابی قوی
 • دارای اتصال ایمن و سریع تر که در این صورت سازماندهی و مدیریت را آسان تر می نماید.

از SD_WAN نه تنها در دفاتر شعب سازمانی بلکه برای کل سازمان می تواند استفاده شود. با استفاده از نرم افزار های مخصوص کاردر منزل،  امکان اتصال تاسیسات دانشگاهی بر فضای ابری و قابلیت ایجاد اتصال بین فضاهای ابری ، به عنوان یک فناوری به شدت قدرتمند می باشد. که می تواند تجربه کاربری خوب و امنیت بالا را ایجاد نماید.

ویژگیها و مزایا SD_WAN :

 • مقیاس پذیری با عملکرد بالا،ایجاد امنیت در مقیاس بالا.
 • دارای امنیت یکپارچه و پیشرفته
 • انعطاف پذیری بودن برنامه
 • امکان استقرار سریع و در مقیاس بزرگ
 • امکان اتصال ایمن،سرعت بالا در بین برنامه های ابری

فورتی گیت و SD_WAN

فورتینت فورتی گیت Secure SD_WAN به طور کلی مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را برای شرکت های حساس به امنیت فراهم نموده است و امکان مسیر یابی پیشرفته و عوامل زیر را ادغام نموده است:

 • کیفیت برتر در هر مقیاس
 • امکان ساده سازی معماری WAN و همگرایی شبکه
 • امکان سازماندهی سیاست های شبکه و امنیتی.
 • دستیابی به کارایی عملیاتی از طریق اتوماسیون
 • امکان تجزیه و تحلیل عمیق

به طورکلیSD_WAN یک رویکرد نرم افزاری می باشد که ترافیک شبکه را تخلیه می کند و موجب انعطاف پذیری بیشتر و کاهش جریان ترافیک در شبکه می شوند.

اگر بخواهیم WAN به صورت سنتی رابا SD_WAN مقایسه کنیم میتوان گفت یک SD_WAN صد برابر پرسرعت تر و سه برابر مقرون به صرفه می باشد.