معرفی دستگاه فورتی گیت FortiGate

دستگاه فورتی گیت FortiGate یکی از محصولات امنیتی شرکت فورتینت است که با عملکرد یکپارچه و با هزینه مناسب به عنوان محافظ شبکه استفاده می شود.و دارای امکانات مختلفی از جمله : آنتی ویروس ، سیستم جلوگیری از نفوذ ، VPN و مدیریت ترافیک شبکه می باشد.فورتی گیت دارای سیستم عامل قدرتمندی است که وظیفه ی محافظت از شبکه در برابر حملات پیشرفته سایبری و … را برعهده دارد. امروزه بسیاری از سازمانها با خرید فورتی گیت امنیت خود را در سطح شبکه تضمین می کنند. هر سازمانی می تواند با توجه به گستردگی تجهیزات اقدام به خریداری فورتی گیت نماید. فورتی گیت با استفاده از سخت افزار های امنیتی بسیار پرقدرت عمل میکنند و توانایی شناسایی حملات و مسدود سازی آنها را به صورت خودکار و در هرساعت شبانه روز دارند.

 

 

ویژگی های فورتی گیت چیست؟

 • ضدهرزنامه
 • ضد ویروس و بدافزار
 • امکان پشتیبانی از ویپ
 • کنترلر بی سیم یکپارچه
 • قابلیت روتینگ لایه د و و سه

فایروال های نسل بعدی با تامین امنیت بالا توانسته اند با توجه به هزینه پایین در برابر تهدیدات امنیتی شبکه از داده ها محافظت بیشتری کنند.

 ویژگی های فورتی گیت نسل بعدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پشتیبانی از معماری امنیتی برای محافظت کامل در سطح شبکه
 • با استفاده از فناوری  SPU کارایی خود را در سرویس های امنیتی بیشتر کرده است.
 • جلوگیری از بدافزار در ترافیک رمز گذاری شده با سرعت بالا
 • امکان مدیریت ساده و قابلیت کنترل و دید گسترده در سطح شبکه

 

 

سیستم تشخیص نفوذ در سطح شبکه در دستگاه فورتی گیت چگونه عمل می کند؟

با استفاده از فناوری  IPS  که نقش بسیار مهمی در تامین امنیت دارد با استفاده از این ابزار به برسی دقیق و عمیق حملات شبکه می پردازد.بیش از ده سال است از این تکنولوژی در فورتی گیت استفاده می شود.

 

ویژگی های  IPS چیست؟

 • حفاظت از شبکه در برابر تهدیدات هدفمند با استفاده از بررسی عمیق
 • افزایش کارایی شبکه و بازرسی امنیتی با استفاده از اس پی یو
 • جلوگیری از حملات پیشرفته با قابلیت یکپارچه سازی
 • امکان کنترل برنامه های کاربردی  و وب سرور
 • مجهز به کنترلر های حفاظت اطلاعات

نصب فرتی گیت

فورتی گیت ها به دو روش امکان نصب در رک را دارند. این فایروال ها دارای قدرت پردازشی متفاوتی می باشند و از تعداد پورت های مختلف و توان پردازشی متفاوتی برخوردارند. که به طور کلی به 5 گروه تقسیم می شوند:

 • فایروال فورتی گیت سطح مقدماتی : این نوع فایروال ها با توان پردازشی پایین مناسب برای شرکت های کوچک تا متوسط طراحی شده اند.
 • فایروال  فورتی گیت سطح متوسط : این فایروال ها دارای توان پردازشی بالایی هستندو برای کسب و کارهای متوسط تا بزرگ طراحی شده اند.
 • فایروال فورتی گیت سطح پیشرفته : این فایروال ها برای دیتا سنترها طراحی شده اند.
 • فایروال فورتی گیت سری Ultra High-end
 • فایروال فورتی گیت سریChassis

همانطور که گفته شد فورتی گیت ها دارای رده های متفاوتی می باشند که هریک دارای ویژگی های متفاوتی می باشند.

 

 

کاربرد پردازنده قدرتمند SOC3  در دستگاه فورتی گیت و نقش آن

در پردازنده  های سری اس او سی فورتینت یک عدد سی پی یو با پردازنده های محتوا و شبکه ترکیب می شوند که در نتیجه منجر به قدرت پردازشی خارق العاده می شوند و در تامین امنیت شبکه نیز کمک کننده می باشند. برای طراحی این پردازنده ها بهره وری بالا مد نظر قرار گرفته شده است. استفاده از این باعث شده تا دستگاه مدیریت ساده تری پیداکند و قدرت و عملکرد بی سابقه ای برای شبکه های کوچکتر به همراه دارد.

 

 

محصول امنیتی فورتی گیت fortiGate  چیست ؟ معرفی دستگاه فورتی گیت به زبان ساده

محصولی برای امنیت شبکه از سری محصولات امنیتی فورتینت می باشد در سال 2002 یو تی ام با عنوان فورتی گیت معرفی شد. فورتی گیت را می توانیم به عنوان سیستم مدیریت یکپارچه در مقابل تهدیدات امنیتی استفاده کنیم. منظور از یکپارچه شدن چیست؟ با استفاده از فورتی گیت دیگر نیازی به بررسی لایه لایه شبکه نیست. قبل از معرفی محصول فورتی گیت برای برقراری امنیت از تجهیزات امنیتی مختلفی برای لایه های مختلف شبکه استفاده میشد که هزینه های بالایی داشت و مدیریت و نظارت کافی بر روی تجهیزات شبکه وجود نداشت.امروزه FortiOs در فورتی گیت باعث افزایش کارایی و قدرت بالای فورتی گیت شده است.

 

نرم افزار  به کار رفته در دستگاه فورتی گیت FortiGate چیست

فورتی گیت توانسته چند بار تاییدیه  ICSA  را دریافت نماید. فورتی گیت طوری طراحی شده است که می تواند به راحتی شبکه را بررسی کند و با استفاده از سخت افزار امنیتی پر قدرت می تواند به صورت یکپارچه از شبکه محافظت نماید.

 

امکانات فورتی گیت

 • مانتورینگ شبکه
 • راه اندازی HA
 • راه اندازی DNS Server
 • داشتن قابلیت IPS
 • Internet Load Balancing
 • راه اندازی انواع VPN  و Tunnel
 • امکان Link redundancy
 • امکان ایجاد چند Vdom مجزا
 • گزارش گیری Log & Report
 • تعریف دسترسی کاربران
 • امکان App Control
 • بانک اطلاعاتی الگوهای مخرب signature

 

مانیتورینگ شبکه با فورتی گیت چگونه انجام می شود

رایج ترین لایه هایی که مورد استفادهاین دستگاه قرار می گیرد لایه 2،3 و 7 در سطح شبکه است. این محصول می تواند با بررسی این لایه ها تشخیص می دهد دستگه هایی که به شبکه متصل شده اند به چه نحوی متصل شده اند و امکان شناسایی توپولوژی شبکه را هم دارد.

 

راه اندازی HA در فورتی گیت چگونه است

در طراحی سخت افزار شبکه باید به گونه ای طراحی شود که نقطه شکست وجود نداشته باشد تا دچار اختلال نشود به همین دلیل شما می توانید  از این محصول استفاده کنید  تا دچار اختلال در سطح شبکه نشوید.

 

 

 راه اندازی DNS سرور در فورتی گیت چه کارایی دارد

یکی از مهمترین مراحل راه اندازی شبکه می باشد شما بعد از فعالسازی محصول  توانید از تنظیمات DNS   می توانید نام دامنه را به IP تبدیل کنید.ناگفته نماید این کار برای برقرار کردن ارتباط با رایانه ها ضروری می باشد.شما می توانید برای راه اندازی DNS وارد مدیریت سرور در فورتی گیت شوید.

 

 قابلیت IPS در فورتی گیت چه ضرورتی دارد

IPS به عنوان سیستم پیشگیری از نفوذ اهمیت بسیار بالایی داردشما می توانید با استفاده از این سیستم از داده های خود در مقابل هکرها و بدافزارها جلوگیری کنید. همچنین این تکنولوژی موجب امنیت بالایی در سطح شبکه شده است.

 

 

کاربرد لودبالانسینگ در فورتی گیت چیست

استفاده از این گزینه برای تعادل بار در سرور های بزرگ بسیار ضروری می باشد. لودبالانسینگ باعث می شود بار ترافیک تنها روی یک سرور نباشد و بین سرورهای مختلف تقسیم شود.همچنین باعث دسترسی پذیری بهتری می شود و از بروز مشکلات جلوگیری می کند.

 

 

چگونه می توان وی پی ان را با فورتی گیت راه اندازی کرد

یکی از موضوعات مهم در شبکه تامین امنیت در هنگام ارتباطات می باشد.سازمان های مختلفی با کارمندان  و کاربران خود ارتباط برقرار می کنند برای اتصال ایمن می توان از قسمت تنظیمات گزینه VPN  را فعالسازی نمایید.

 

 

امکان افزونگی لینک فورتی گیت چیست

می توان گفت یکی از ویژگی های منحصر به فرد دراین محصول اتصال دو IP از یک سیستم است. و می تواند از طریق لایه 2 شبکه بدون استفاده از تجهیزات سخت افزاری اضافه شود .

 

 

 

ایا امکان ایجاد VDOM  مجزا توسط فوررتی گیت وجود دارد؟ چه مزایایی دارد؟

بله وی دام ها می توانندیک دستگاه را به تجهیزات مجزا تبدیل کنند و هریک از این محصولات می تواند همزمان بیش از ده VDOM پشتیبانی کند. یکی از مزیت های استفاده از VDOM این است که ترافیک ارسالی به یک VDOM   نمی تواند به نقطه دیگری برود.این کار موجب کاهش هزینه در سازمان ها می شود زیرا می توانند با استفاده از یک VDOM  و تقسیم آن اتصال بیشتر و امنی را داشته باشند.

 

 گزارش گیری در فورتی گیت چگونه است

این دستگاه می تواند از وضعیت ترافیکی به وجود آمده گزارش تهیه کند گزارش گیری یکی از ضروری ترین کارها برای ایجاد امنیت در شبکه می باشد.شما می توانید با استفاده از Traffic log گزارش را ضبط و دریافت نمایید.

 

 

امکان تعریف دسترسی به کاربران به فورتی گیت چگونه انجام می شود

این امکان را به شما می دهد تا بتوانید کاربران جدید راایجاد کنید و یا دسترسی کاربران فعلی را تغییر دهید همچنین می توانید تعیین کنید کاربران در چه زمانی از چه سرویسی استفاده نمایند.

 

 

ایا فورتی گیت می تواند از کنترل اپلیکیشن استفاده کند

بله ، می تواند روی ترافیک کاربران نظارت کندهمچنین شما می توانید دسترسی کاربران را به برنامه های مختلف امکان پذیر کنید. این  محصول می تواند حدود4000 برنامه را شناسایی کند.

 

فورتی گیت چگونه کی تواند الگوی مخرب راشناسایی کند؟

این محصول به عنوان یکی از سیستم های امنیتی شناسایی شده است که به راحتی می تواند به صورت خودکار حملات مختلف را شناسایی و مسدود نماید.

بعد از خریداری فورتی گیت لازم است از لاینس محصول نیز استفاده کنید. امروزه لایسنس های معتبری توسط شرکت ارائه می شود که هر لایسنس دارای کد های مختلفی هستند.برای دریافت مشاوره و خرید فورتی گیت با کارشناسان جوین تک در تماس باشید.

 

امروه امنیت در سازمان ها به عنوان یک اصل مهم است که بقای سازمان ها کمک می کند. فورتی گیت می تواند با استفاده از امکاناتی که دارد به صورت مداوم در سطح شبکه از داده ها و اطلاعات محافظت نماید و هرگونه حملات شناخته شد و ناشناخته را شناسایی و بلاک کند.